Kúpa s.r.o. v roku 2019 (rady a tipy)

27.01.2019

Množstvo klientov sa na nás obracia s požiadavkou o kúpu s.r.o.. Najčastejšie je to z časových dôvodov (nemôžu čakať na založenie s.r.o. a registráciu k daniam niekoľko týždňov) alebo jednoducho vedia, že by mali problém napríklad pri registrácii k DPH. 

Kedy kupovať s.r.o.?

Rozhodnutie o kúpe s.r.o. je veľmi individuálne. Niektorí z Vás možno vedia, že trendom v zahraničí (čiastočne už aj u nás) a bežnou rutinou "veľkých hráčov" je firmy nezakladať ale kupovať. Okrem trendu sú to aj tieto dôvody prečo radšej kúpiť s.r.o.:

 • chcete podnikať okamžite (behom 24h) a nie čakať niekoľko týždňov
 • potrebujete vybaviť licencie, povolenia alebo podpísať zmluvu na novú firmu (potrebujete platné IČO firmy) 
 • potrebujete registráciu k DPH a nechcete prechádzať vypočúvaním na daňovom úrade a predkladaním množstva dokumentov
 • nemáte čas a chuť behať po úradoch, alebo ste zahraničná osoba, ktorá potrebuje všetko vybaviť za jeden deň

Ako prebieha kúpa s.r.o.?

Naša spoločnosť pôsobí v oblasti zakladania, správy a predaja spoločností už viac ako 7 rokov a na konte máme desiatky predaných firiem. Za tieto roky sa nám overil nasledovný postup predaja spoločností:

 1. Bezplatná konzultácia s klientom - zistíme Vaše požiadavky a  odpovieme na Vaše otázky
 2. Výber zo zoznamu spoločností na predaj - vyberiete si firmu, ktorá Vám najviac vyhovuje
 3. Vypracovanie dokumentácie k predaju s.r.o. - na základe informácii od klienta vypracujeme detailnú dokumentáciu schválenu advokátom a kupujúcim klientom
 4. Podpis dokumentov u notára a odovzdanie firmy - po podpise dokumentov môžete okamžite podnikať. Klientovi odovzdáme kompletnú dokumentáciu k firme, účtovníctvo a dáme mu potvrdenia o bezdlžnosti.
 5. Môžete podnikať! - máte všetko potrebné k podnikaniu: ičo, dič, ič dph a všetky dokumenty. Stále sme Vám však k dispozícii v prípade otázok alebo nejasností.
 6. Zápis zmien do OR SR - zapíšeme Vaše vlastníctvo, zmenu obchodného mena, predmety podnikania do OR SR. Tento zápis má už len deklaratívny účinok tzn. potvrdzuje skutočnosti podpísané u notára.

Na čo si dať pozor pri kúpe s.r.o.?

 • kupujte od etablovanej spoločnosti - nie je nič horšie ako kúpiť firmu od niekoho z inzertnej stránky alebo firmy bez skúseností. Takúto kúpu  za podozrivo nízku cenu veľmi oľutujete keď Vám povyskakujú problémy na kúpenej s.r.o..
 • potvrdenia o bezdlžnosti a prevzatie garancií - naša spoločnosť štandardne dáva úradné potvrdenia o bezdlžnosti s.r.o. a poskytuje garancie o "čistote" a bezdlžnosti s.r.o.. Určite nekupujte firmu od osoby/firmy, ktorá Vám nevie dať takéto potvrdenia.
 • preberací protokol musí byť samozrejmosťou - získate potvrdenie o prevzatých dokladoch, účtovníctve a stave spoločnosti. Vyhnete sa tak zbytočným problémom v budúcnosti.

Máte záujem o nezáväznú konzultáciu?

Vyplnením nám dávate možnosť Vás kontaktovať a konzultovať s Vami predaj s.r.o..